Faktory, które wpływają na wynagrodzenie marynarzy

W tym artykule omówione zostaną czynniki, które wpływają na wynagrodzenie marynarzy. Omówi również perspektywy pracy dla marynarzy i umiejętności wymagane na tym stanowisku. Zakończy się średnią skalą płac dla marynarzy. Posiadanie tych szczegółów w ręku pomoże Ci zdecydować, czy marynarstwo jest odpowiednią karierą dla Ciebie.

Fakty, które wpływają na wynagrodzenie marynarzy

Istnieje kilka czynników, które wpływają na wynagrodzenie marynarzy. Jednym z nich jest ilość marynarzy, którzy są zatrudnieni przez daną firmę. Ponadto, zakres wynagrodzenia marynarza może się różnić również w zależności od kraju. Na przykład Filipiny są drugim krajem pod względem liczby marynarzy po Chinach. Ponadto cena towarów w danym kraju może wpływać na średnią pensję marynarza.

Koszty życia w różnych miejscach mogą również wpływać na pensje marynarzy. W niektórych dużych obszarach metropolitalnych wynagrodzenia marynarzy są wyższe. Jednak koszty życia są również wyższe. Podczas gdy Bureau of Labor Statistics (BLS) oblicza średnią pensję marynarza, wynagrodzenie marynarzy może się różnić.

Dodatkowo, życie na pokładzie statków może być niezwykle stresujące. Zwiększona ilość papierkowej roboty, zaawansowane wytyczne szkoleniowe i nowe kody sprawiły, że życie na pokładzie statków stało się bardzo wymagającą pracą. Dodatkowo słabe zarządzanie siłą roboczą zwiększyło obciążenie pracą.

Perspektywy pracy dla marynarzy

Perspektywy pracy dla marynarzy są ogólnie dobre, ponieważ istnieje rosnące zapotrzebowanie na pracowników w przemyśle morskim. Przemysł ten staje się również bardziej zróżnicowany, ponieważ coraz więcej firm wysyła towary drogą morską. Z tego powodu ważne jest, aby marynarze posiadali różne umiejętności, takie jak wielojęzyczność.

Choć marynarze zawsze mieli wymagającą pracę, ostatnie wydarzenia przyniosły nowe wyzwania. Na przykład pojawiły się przypadki Covid-19, który zaraził marynarzy z całego świata. W odpowiedzi na to, niektórzy marynarze pozostali na swoich statkach przez miesiące, podczas gdy inni nie mogli do nich dołączyć. W niektórych przypadkach marynarze pozostali na pokładzie statku, aby zapobiec kryzysowi humanitarnemu. To czyni te osoby prawdziwymi bohaterami chwili. W tym artykule przyjrzymy się perspektywom zawodowym dla marynarzy i przedstawimy kilka sugestii na temat tego, co powinni zrobić, jeśli chcą zmienić karierę.

Praca w przemyśle morskim może różnić się wynagrodzeniem. Marynarze mogą pracować w różnych branżach, od shipfitters do oilers do rąk pokładowych. Mogą również pracować na statkach handlowych, statkach wycieczkowych, trawlerach rybackich lub platformach wiertniczych.

Umiejętności wymagane do pracy

Te, które chcą zostać marynarzami, muszą rozwijać różne umiejętności. Do tych umiejętności można zaliczyć: aktywne słuchanie, nawigację, obsługę i kontrolę, nauczanie i instruowanie, krytyczne myślenie, zarządzanie czasem oraz wyrażanie ustne i rozumienie. Praca na morzu wymaga również dużego wysiłku fizycznego. Znajomość pierwszej pomocy i CPR jest również koniecznością.

Od wykwalifikowanego marynarza wymaga się wiedzy na temat systemów mechanicznych statku. Powinni być w stanie naprawiać i konserwować maszyny pokładowe. Powinni również być w stanie używać kompasu i innych urządzeń nawigacyjnych. Powinni również dobrze rozumieć terminy i urządzenia nawigacyjne, takie jak semafory i światła migające.

Umiejętności komputerowe stają się również coraz ważniejsze dla marynarzy. Znajomość kodowania i programowania komputerowego są również niezbędne. W miarę postępu systemów i technologii okrętowych, marynarze muszą rozwijać umiejętności niezbędne do obsługi i rozwiązywania problemów z tymi systemami.

Skala płac dla marynarzy

Skala płac dla marynarzy jest określana przez Międzynarodową Organizację Pracy (ILO). Minimalna płaca MOP określa podstawową płacę dla zdolnych do pracy marynarzy na poziomie 625 USD miesięcznie. Płaca ta nie uwzględnia jednak znacznych płatności za nadgodziny i innych obowiązkowych uprawnień. Następna rewizja skali płac nastąpi w 2021 r., kiedy to płaca minimalna ILO wzrośnie do 641 USD miesięcznie.

Średnie wynagrodzenie marynarzy jest uzależnione od wielu czynników, w tym od lat doświadczenia. Im więcej lat doświadczenia, tym wyższe wynagrodzenie. Dodatkowo czynnikiem jest czas spędzony z dala od domu. Na przykład, marynarze pracujący na morzu są zazwyczaj z dala od swojego portu macierzystego przez dwa tygodnie, podczas gdy marynarze pracujący na lądzie mogą być z dala od domu przez 28 dni lub dłużej. W niektórych przypadkach marynarze są poza domem przez osiem miesięcy lub dłużej. W zależności od pracodawcy, ten zwiększony czas poza domem uzasadnia wyższe wynagrodzenie marynarzy.

Skala płac MOP dla marynarzy jest zarządzana przez dwupartyjny organ armatorów i marynarzy. Spotkania odbywają się co najmniej dwa razy w roku.